Fuj, fuj...

Autor: Igor Tomaško | 29.4.2011 o 11:00 | Karma článku: 9,08 | Prečítané:  2153x

Už dlhšie zisťujem, že miestom, kde sa toho zaujímavého udeje fakt dosť, sú autobusy. No napríklad včera v košickej MHD-čke...

Ľudí dosť, miesta na sedenie takmer obsadené, zopár ľudí stojí "v kĺbe". Na zastávke nastúpi babka, tlačiac pred sebou kočiar s pravdepodobne vnučkou v ňom. Zaparkuje na to miesto bez sedadiel a sama si sadne na posledné (v dosahu) voľné miesto, z ktorého ma dieťa pod kontrolou.

O 3 minúty neskôr

Autobus minul zastávku, stojí na ďalšej. Do autobusu nastupuje mladá cigánečka, tiež s kočiarom a malým (asi) synom. Odparkuje, vyberie dieťa z kočiara, vezme ho na ruky a chce si ísť sadnúť. Dobrej sediacej duše však niet a tak po chvíli rezignuje a kladie dieťa naspäť do kočiara a ostáva stáť vedľa neho, pridržiavajúc sa tyčky.

Autobus stojí na semafóroch, míňa zastávky...

Vnučka v kočiari začína byť netrpezlivá a tak sa začne z kočiara vyťahovať von a načahovať sa za vedľa pololežiacim-polosediacim spolucestujúcim z druhého kočiara. Veď viete, deti - tie by sa len stále spolu chceli hrať, neuvedomujúc si, že o pár rokov budú po sebe znechutene pokukovať (a nadávať jeden na druhého v diskusiách na SME :) )

V tom ale už pozorná babička spozoruje nebezpečenstvo, ktoré malej určite hrozí od ešte menšieho, vrhá sa vpred, plesne jej po rukách a skríkne na pol autobusu: "Fuj! Fuj! Necháš to???"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?