Správny policajt

Autor: Igor Tomaško | 29.1.2012 o 12:47 | Karma článku: 15,25 | Prečítané:  1485x

Obvykle sa o policajtoch zvykne písať z úplne iného pohľadu, preto mi nedá nespomenúť... Vo štvrtok ráno dosť husto snežilo, prekvapení cestári ešte nestihli odpratať z cesty sneh a teda dosť šmýkalo sa. Bol som od "miesta činu" trochu ďalej a tak doteraz neviem, či na tom prechode z jednej strany nefungoval semafor pre chodcov, alebo sa to stalo z nepozornosti.

Tak či onak, malý chlapec so školskou taškou na chrbte sa pustil cez priechod na červenú rovno pod autá, ktoré sa rozbiehali spoza zatáčky (na križovatke).

Neviem, či je to nejaká oficiálna akcia, ale už asi týždeň pred tým na prechodoch v meste stoja policajti a dohliadaju na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky chodcami.

Jeden takýto policajt stál aj na tomto priechode a v momente skočil na cestu, chytil chlapca (asi za tašku) a rýchlo ho stiahol naspäť na chodník. Zohol sa k chlapcovi a niečo mu rozprával až do chvíle, kedy na ich strane naskočila zelená. Potom sa vystrel,... a nie, nepovedal mu, že už môže ísť, ale chytil chlapca za ruku a previedol ho až na druhú stranu.

Keď boli na druhej strane, policajt si kľakol na chodník do snehu pred chlapca, čosi krátke povedal, obaja si dali "high five" a chlapec odišiel...

Schválne nenapíšem v ktorom meste to bolo. Nech si všetci myslia, že práve v tom ich.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?